Zarząd
dr Lidia Baran
Doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, absolwentka podyplomowych studiów dotyczących uważności i współczucia oraz członkini ACBS i ACBS Polska. Prowadzi badania naukowe poświęcone kontekstualnej nauce o zachowaniu i uważności, a terapeutycznie zafascynowana jest ACT i TSR.
Dotychczasowe prace i projekty dostępne na profilu RG.
Prywatnie wielbicielka fantastyki, tańca i chodzenia po górach.
mgr Barbara Anna Kossakowska
Zastępca przewodniczącego ACBS Polska od sierpnia 2020.
Psycholog, terapeuta Terapii Akceptacji i Zaangażowania. Od 11 lat pracuje w nurcie 3. fali terapii poznawczo-behawioralnych, w swoim podejściu kładzie nacisk na uważność (mindfulness) oraz samowspółczucie (self-compassion). Umiejętność skierowania życzliwej uwagi na ciało, emocje i myśli uważa za kluczowe w dobrostanie człowieka.
Pracuje z dorosłymi i młodzieżą, szkoli rodziców. Prowadzi zajęcia grupowe, warszaty i webinary. Wykłada na uczelniach. Publikuje popularyzatorskie artykuły z dziedziny psychologii. Specjalizuje się w terapii online. Udziela superwizji innym terapeutom ACT. Bierze udział w międzynarodowych konferencjach, nieustannie się szkoli. Wieloletni aktywny członek Association for Contextual Behavioral Science.
Angażuje się w popularyzację Terapii Akceptacji. Jest twórcą polskiej wersji projektu Rikke Kjelgaard Nasz wspólny los (Our Common Fate), który jest udostępniony na YouTube, jako narzędzie dla terapeutów.
Aktywnie zaangażowana w pomoc ludziom z przewlekłymi i rzadkimi chorobami.
Jest mamą 14-letnich bliźniąt. W wolnym czasie fascynuje się filmem. Jej ulubieni twórcy to: bracia Dardenne, Mike Leigh,Todd Solondz, Charlie Kaufman, Eric Rohmer, bracia Coen, Jane Campion, Sofia Coppola, Kim Ki Duk czy Leos Carax za Holy Motors.
Facebook po polsku
Barbara Anna Kossakowska psycholog
Facebook memy
Perspektywa Barbara Anna Kossakowska psycholog
Facebook po angielsku
ACT Psychotherapist Barbara Anna Kossakowska
Youtube
Barbara Anna Kossakowska psycholog
Instagram
Perspektywa Barbara Anna Kossakowska Psycholog
mgr Joanna Gawrońska
Pracuję w Ośrodku Terapii Poznawczych i Behawioralnych w Poznaniu jako terapeuta i coach ACT. Od kilku lat zgłębiam wiedzę z zakresu nauk kontekstualnych, w tym terapii akceptacji i zaangażowania. Swoją przygodę z ACBS Polska rozpoczęłam w 2018 jako Przedstawiciel Studentów. Już wcześniej byłam zaangażowana w promowanie terapii ACT wśród studentów organizując warsztaty oraz wystąpienia na konferencjach naukowych czy w ramach kół naukowych. W 2020 stałam się członkiem ogólnym Stowarzyszenia i nadal angażuję się w promowanie wiedzy o terapiach kontekstualnych dla szerszego grona odbiorców. Patrzę na człowieka holistycznie. Jako absolwentka Poznańskiego AWFu wiem, że ciało i psychika są ze sobą nierozerwalnie związane.
Prywatnie od ponad 10 lat chodzę na szczudłach. Sprawia to zarówno mi jak i innym dużo radości. Kocham stare samochody, w szczególności Mercedesy. Jeżdżę jednym 26 latkiem, w którym puszczam sobie muzykę z kaset. I mówią na mnie człowiek lasu, bo to tam spędzam każdą wolną chwilę.
Można mnie znaleźć na stronie joannagawronska.pl
fb: Joanna Gawrońska – ACTywnie
Instagram: Joanna Gawrońska Daleko Idąc
mgr Hubert Czupała
Swoją pracę dzielę między aspektami klinicznymi, naukowymi oraz edukacją. W pracy klinicznej specjalizuję się w nowych formach psychoterapii opartych na dowodach naukowych.
Kilka informacji biograficznych:
Jestem absolwentem Psychologii oraz Filologii Germańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytecie im. Jana Gutenberga w Moguncji. Ukończyłem 4 letnie szkolenie z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej oraz liczne szkolenia i warsztaty z zakresu psychoterapii między innymi: terapii schematu (ST), terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT), terapii opartej na współczuciu (CFT) oraz terapii opartej na analizie funkcjonalnej (FAP).
Mam ponad 15 lat doświadczenia klinicznego, które zdobywałem pracując w Klinice Psychiatrii i Ambulatorium Psychoterapeutycznym Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji, Szpitalu Powiatowym i Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym w Śremie, Poradni Zdrowia Psychicznego oraz prywatnej praktyce psychoterapeutycznej w Poznaniu.
We współpracy z takimi instytucjami jak Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny oraz Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego realizuję projekty edukacyjne i naukowe z zakresu rozwoju psychoterapii oraz profilaktyki zdrowia psychicznego.
Jestem redaktorem naukowym polskiego wydania książek: „Trudny czas dojrzewania” i „W pułapce myśli dla nastolatków” autorstwa Louise Hayes i Josepha Ciarrochi’ego.
Jestem fanem fantastyki naukowej, filmu włoskiego oraz poezji nie tylko śpiewanej. Spotkać mnie można na lokalnych inicjatywach chroniących przyrodę oraz pamięć o skomplikowanej historii naszego regionu.
Moja historia w ACBS:
Pierwsze szkolenie ACT odbyłem w Warszawie w 2012 wraz z grupą zapaleńców 3 fali behawioryzmu. Z biegiem lat ACT stał się dla mnie nie tylko przydatną formą pomocy moim klientom, ale także filozofią życia, pełnego gotowości angażowania się w to co dla mnie istotne oraz przyjmowania życia takiego jakim jest, z wszystkimi jego jasnymi i ciemnymi stronami. Przez ostatnie cztery lata mam przywilej tworzenia i rozwijania społeczności naukowców i praktyków w ramach ACBS Polska.
mgr Diana Singh
Jestem psycholożką oraz nauczycielką z misją czynienia świata edukacji bardziej elastycznym psychologicznie.
W obszarze działalności zawodowej zależy mi na budowaniu międzynarodowych mostów oraz wspieraniu indywidualnych talentów. Szczególnym zainteresowaniem, zarówno osobistym, jak i badawczym, darzę muzykę społecznościową (community music) i jej wpływ na relacje międzyludzkie oraz dobrostan psychiczny.
mgr Piotr Suchanek
Jestem psychologiem, coachem i nauczycielem mindfulness. Moje zainteresowania obejmują zarówno obszar nauki, jak i duchowości. Obecnie kontynuuję swój rozwój w terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), terapii opartej na współczuciu (CFT) oraz dialogu motywującym (MI). Pracuję z osobami dorosłymi, młodymi dorosłymi i nastolatkami.
Obecnie mieszkam w Krakowie, po którym to jeżdżę rowerem niezależnie od pogody, w słońce, śnieg czy deszcz. Pasjonuję się zen, który stanowi dla mnie nieustanne źródło wątpliwości oraz inspiracji. Kolekcjonuję różne perspektywy i punkty widzenia, w nieustającym poszukiwaniu tego, co wartościowe.
Więcej informacji oraz dane kontaktowe na stronie: Act Odwagi: Akceptacja • Wartości • Zaangażowanie
mgr Agnieszka Wroczyńska
Superwizorka psychoterapii poznawczo-behawioralnej (certyfikat PTTPiB nr 60), psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (certyfikat PTTPiB nr 258), magister filozofii i psychologii, absolwentka studiów z zakresu seksuologii.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej oraz Association for Contextual Behavioral Science, zasiadam w komisji rewizyjnej polskiego chapteru ACBS. Fascynuję się III falą terapii poznawczych i behawioralnych: szkoliłam się z ACT, DBT, oraz terapii schematu. Objęłam redakcją naukową „ŻYCIE BEZ NAŁOGU Uwolnij się od uzależnienia, wykorzystując techniki ACT” Kelly’ego Wilsona oraz Troya DuFrene.
Mieszkam w Trójmieście gdzie pracuję w Poradni CBT: prowadzę terapię par i indywidualną osób dorosłych oraz superwizuję terapeutów.
mgr Juliusz Połatyński
Pracuję jako psycholog i psychoterapeuta na oddziale zaburzeń psychotycznych Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi oraz prowadzę prywatną praktykę. Ukończyłem całościowe szkolenie z terapii CBT, jednak w pracy wykorzystuję ACT.
Zależy mi, aby podejścia „Trzeciej Fali” traktowane były jako równoprawne metody oddziaływań w stosunku do ugruntowanych nurtów i aby wiedza związana z ACT i RFT o cierpieniu była coraz szerzej znana specjalistom i społeczeństwu.
mgr Mateusz Fudali
Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie szkolenia. Psychologię ukończyłem na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu. Obecnie dużo pracuję z młodzieżą oraz dorosłymi. Prowadzę prywatną praktykę psychoterapeutyczną we Wrocławiu i Oleśnicy. Specjalizuje się przede wszystkim w modelu Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT) i SAZ. W swojej pracy wykorzystuję strategie wywodzące się z podejścia Terapii Akceptacji i Zaangażowania czyli techniki oparte na akceptacji, współczuciu oraz uważności. W pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz innymi zaburzeniami rozwoju korzystam również z elementów Stosowanej Analizy Zachowania. Bardzo cenię w sobie i u innych osób otwartość i elastyczność. Moimi innymi pasjami poza psychologią i psychoterapią jest sport (piłka nożna, bieganie) oraz muzyka rap.
Obecnie jestem w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Ukończyłem również Stosowaną Analizę Zachowania na Uniwersytecie SWPS w Katowicach (2018), Przygotowanie Pedagogiczne na Dolnośląskiej Szkole Wyższej (2017) oraz Oligofrenopedagogikę na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (2017).
Należę do stowarzyszenia zrzeszającego klinicystów oraz badaczy Association for Contextual Behavioral Science (ACBS).
Berenika Bartkowiak
Jestem studentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (aktualnie na czwartym roku). Od 2018 roku mam przyjemność działać w Kole Naukowym UAM “Bliżej neuropsychologii” oraz w wolontariacie na rzecz Hospicjum Domowego w Poznaniu.
Nauki kontekstualno-behawioralne oraz ACT poznaję na stażu w Ośrodku Terapii Poznawczych i Behawioralnych, który zrzesza terapeutów pracujących w tym nurcie.
Prywatnie pasjonuję się instrumentami muzycznymi i wyprawami na łono natury.
Lidia Baran
Przewodnicząca
Barbara Anna Kossakowska
Zastępca Przewodniczącej
Joanna Gawrońska
Sekretarz/Skarbnik
Hubert Czupała
Diana Singh
Piotr Suchanek
Agnieszka Wroczyńska
Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej